Dovolená u Lunzer See a tip na výlet ke 3 jezerům z Lunz am See

 

Jezero Lunzer See se pyšní svou perfektní kvalitou vody i rozmanitými možnostmi, které nabízí pro malé i velké návštěvníky prakticky po celý rok. Jezero, které nese stejný název jako městečko na něm položené, Lunz am See, je i hlavním kulturním dějištěm celé oblasti. Dolní Rakousko se sice pyšní věhlasnými promenádami a oblíbenými cyklostezkami kolem Dunaje a mezi vinicemi, ale přírodních jezer s vhodnými podmínkami ke koupání zde příliš nenalezneme. Lunzer See je tak jediným přírodním jezerem v Dolním Rakousku, které je oficiálně určeno ke koupání. Jste milovníky rybaření či potápění? I pro vás je dovolená v Lunz am See vhodná. To je však stále jen malý výčet aktivit, které vám dovolená u Lunzer See v Dolním Rakousku nabízí.

>> Akční ubytování v Rakousku <<

Lunzer See, Lunz am See

Lunzer See, Lunz am See

Dovolená u Lunzer See v Dolním Rakousku 

Horské jezero Lunzer See se rozprostírá v nadmořské výšce 605 metrů a nabízí křišťálově čistou vodu s hodnocením nejlepší kvality pro koupání i rodin s dětmi. Požitek z plavání v jezeře umocňuje pohled na kulisy kopcovitého regionu Mostviertel, které v zimě nabízí možnosti lyžování v rámci svých rodinných středisek. Městečko Lunz am See je oblíbeným centrem kultury celé oblasti pro mladé i starší. Pravidelně se zde konají festivaly, koncerty, různá představení i jiné společenské akce. Právě pro tyto účely bylo vybudováno legendární plovoucí multifunkcní pódium s hledištěm.

Lunzer See, Lunz am See

Lunzer See / photo credit: Hanspeter Schager, Lunz.at

Seebühne je zážitkem pro návštěvníky i pro pořadatele a účinkující. Přes den funguje pódium jako opalovací slunečná terasa či jako koupací ostrov. Molo je používáno i jako denní základna pro potápěče. Ve večerních hodinách se poté promění v kryté pódium a hlediště, kde si užijete nezapomenutelnou atmosféru nejedné společenské akce.

Dovolená u Lunzer See představuje dokonolý odpočinek v přírodě. Pokud se do Lunz am See vypravíte během května až června, můžete se kochat i rozkvetlými loukami plnými bílých narcisů, které jsou pro tuto oblast tolik typické. Tisíce narcisů tak mění zelené louky kolem břehů celého jezera.

Obersee, Lunz am See

Obersee, Lunz am See

Navštívíte Lunzer See v létě? Pak se můžete těšit na příjemné nenáročné procházky kolem jezera, ve kterém se vám naskytne nejeden pohled k pozorování labutí a ryb, jak vyskakují nad hladinu. Nevynechte ani romantickou projížďku po jezeře. Můžete si půjčit lodě od těch nejjednodušších veslic, přes šlapadla, až po ty motorové a elektrické čluny. Dolní Rakousko a konkrétně tohle jezero je i oblíbeným místem mezi rybáři. V jezeře najdeme spoustu tradičních ryb, například pstruhy, candáty či vranky aj.

Lunzer See, Lunz am See

Lunzer See / Weinfranz.at, Lunz. at

Jezero Lunzer See v Dolním Rakousku je 1700 metrů dlouhé a 500 metrů široké a nabízí dostatek prostoru pro všechny své návštěvníky. Největší hloubka byla naměřena ve 35 metrech. V zimě je zde za dobrých podmínek upravován led pro bruslení (na vlastní nebezpečí). V okolí naleznete travnaté louky o rozloze 4000 metrů čtverečních. Příjemným bonusem je dobře zásobený plážový bufet. Parkoviště u jezera je v hlavní sezóně placené.

Ubytování u Lunzer See můžete volit v hotelech a pensionech různých kategorií. V Lunz am See se navíc nachází jen pár kroků od jezera dobře hodnocený kemp pro stanování i pro obytné vozy, vhodný je také pro rodiny s dětmi.

Tip na výlet ke 3 jezerům z Lunz am See: Lunzer See, Mittersee a Obersee

Městečko Lunz am See by se mělo spíš jmenovat Lunz na jezerech. Dovolená u Lunzer See vám totiž nenabízí pobyt jen u jednoho smaragdového jezera, ale hned u tří. Ne nadarmo je známá túra kolem těchto tří jezer v oblasti Lunz am See jako 3- jezerní procházka. Procházka kolem prvního jezera Lunzer See vám zabere cca 1,5 hodiny a nachodíte okolo 4 kilometrů v 50 metrovém převýšení. Je nenáročná a vhodná téměř pro každého. Ne všechny cesty jsou zpevněné, kočárkem můžete dojít takříkajíc, kam dojedete. Středně náročný trek začíná taktéž u Lunzer See a cesta k Mittersee není nikterak náročná.

Mittersee, Lunz am See

Mittersee, Lunz am See

K jezeru dojdete za cca hodinu, nachází se v nadmořské výšce 766 metrů a jeho délka je 333 metrů. Pramenité jezero Mittersee vzniklo sesuvem půdy a je převážně mělké. Nejhlubší místo se v jezeře udává na 3 metry. Jezerem protéká silný proud pramenité vody a i díky tomu, že se voda v jezeře příliš dlouho neohřeje, drží si téměř celoroční teplotu okolo 7 stupňů Celsia. K jezeru Obersee vás bude čekat již znatelně strmější výšlap až do výšky 1113 metrů. Za odměnu na vás čekají romantické výhledy na okolní pohoří. V cíli na vás bude čekat mezi skalnatými pahorkami tmavě zelené jezero, z jehož vod zde stoupá ostrůvek se skupinou smrků.

Obersee, Lunz am See

Obersee, Lunz am See

Jezero vzniklo vyhloubením ledem během poslední doby ledové a je považováno za jedno z nejčistších horských jezer v Rakousku. Na jižním a západním pobřeží najdeme rašeliniště a pohyblivé mechové koberce. Pokud se na ně na vlastní nebezpečí odvážíte šlápnout, můžete pocítit vzácný jev tzv. houpací trávy. Z rostlin můžeme zmínit například masožravé kytky „rosičky“. Jezero je dlouhé 797 metrů a jeho hloubka je 15 metrů. V zimě není výjimkou, pokud zde nasněží i více než 3 metry sněhu. Tento 3- jezerní výlet vám časově zabere cca 6 hodin a celková délka se počítá na necelých 19 kilometrů. Na trek se doporučuje chodit ideálně od května do začátku října.

Další tipy na výlety u Lunzer See

Navštivte tzv. Amonův dům, který byl zrekonstruován dle původních plánů projektu a stavba je považována za jednu z nejhezčích renesančních budov v Rakousku. Nápis nad kamenou vstupní bránou vám prozradí stáří původního domu: „Postaveno Martinem Ofnerem, 1551“ (přeloženo do cj). V současnosti v budouvě naleznete např. historické kovářské muzeum a sídlí zde i centrála turistického ruchu dané oblasti.

Lunzer See

Lunzer See / photo credit: Hanspeter Schager, Lunz.at

Nechte se hýčkat srdečnou pohostinností místních restaurací a potěšte své chuťové buňky některou z oblíbených místních specialit. Zajděte například na grilovanou rybu, nebo si dopřejte jinou z dobrot místních šéfkuchařů.

I v zimě vám má Dolní Rakousko co nabídnout. Ubytování u Lunzer See jsou provozována taktéž v zimním období, kdy se do této oblasti můžete vypravit na lyže či na snowboard. Malé středisko Maiszinken je vhodné především pro rodiny s dětmi a pro nenáročné začátečníky. Naleznete zde i dětský lyžařsky koberec. Jak jste se již dočetli výše, nezapomeňte si v zimě přibalit ani brusle a o své zážitky ze zimní dovolení u Lunzer See neprijdou ani běžkaři, pro které jsou zde upravované běžkařské tratě.

Obersee, Lunz am See / photo credit: Hanspeter Schager, Lunz.at

Obersee, Lunz am See / photo credit: Hanspeter Schager, Lunz.at

Pro náročné turisty se zde nabízí vysokohorský trek k vrcholu Dürrenstein až do výšky 1878 metrů. Náročný výšlap, na který si vyhraďte cca 11 hodin a zabalte si dostatek tekutin a velkou svačinu. Sestup z hory poté vede přes Herrenalm, Obersee, Mittersee zpět k jezeru Lunz. Před výstupem se zajděte informovat a vzít si mapku trasy do informačního střediska v Lunz am See.

Ubytování u Lunzer See 

Ubytování u Lunzer See v Dolním Rakousku


Vybrali jsme pro vás

>> Pro více informací a rezervaci ubytování rozklikněte náhled hotelu <<

Schlosstaverne Lunz


Höhenstein


Landhotel Zellerhof


Apartment Bergsee


Mohlo by vás také zajímat: