Traunsee: 7 tipů na výlety

 

Jezero Traunsee objevíte v Rakousku jen cca po hodině cesty autem od jihočeských hranic. Spousta z vás kolem něj možná doteď pouze projížděla při cestách dál na jih. Jakmile se ale začtete do dnešního tipu na výlety k rakouským jezerům, věřím, že sami usoudíte, že by byla škoda opomenout tento přírodní ráj při plánování (nejen) letních výletů. Dovolená u Traunsee vám toho má spoustu co nabídnout. Seznamte se tedy s dalším z úchvatných jezer Solné komory a nechte se inspirovat ke krátké i delší návštěvě. Traunsee je dovolenkový ráj nedaleko od hranic, na který budete dlouho vzpomínat a třeba se sem i rádi vracet, stejně jako my.

Traunsee, Traunkirchen / Rakouská jezera

Jezero Traunsee, Traunkirchen / Rakouská jezera

Jezero Traunsee leží v nadmořské výšce 422 metrů a jeho hloubka byla naměřena v necelých 200 metrech. Celková plocha hladiny je cca 24,5 km čtverečních. Kvalita vody v Traunsee je každoročně hodnocena jako výborná a její teplota dosahuje nejvyšších teplot během srpna, okolo 20 stupňů, čímž se řadí k těm teplejším a příjemnějším ke koupání v Rakousku.

Dovolená u Traunsee

Nejhlubší rakouské jezero Traunsee naleznete na úpatí hory Grünberg, u městečka Gmunden, které je považováno za hlavní centrum tamní turistiky. Na severovýchodním konci Solné komory ho jakoby svírají vápencové pohoří Höllengebirge a nepřehlédnutelný masiv Traunstein, který se majestátně tyčí nad východním břehem Traunsee do výšky 1691 metrů. Jezero Traunsee je vyhlášeným dovolenkovým cílem v každém ročním období. Především pak v létě se sem sjíždějí dovolenkáři nejen z Rakouska. Čím dál tím více příznivců si nachází i mezi Čechy. Díky své blízké poloze k jihočeským hranicím, je oblíbeným tipem na denní či víkendové výlety právě pro Jihočechy. Vzhledem k dostavěné rakouské části dálnice jste u jezera autem cca za hodinu přes Linz. Delší dovolená u Traunsee má však také své kouzlo.


UBYTOVÁNÍ U JEZERA TRAUNSEE SI POROVNEJTE A REZERVUJTE POD TÍMTO ODKAZEM ZDE


 

Jezero Traunsee

Jezero Traunsee v létě

Východní břeh ma jezero Traunsee dostupný po silnici jen z části. Věštinu této strany tvoří vápencové pohoří a již zmiňovaný masiv Traunstein, na který je ze západní části dechberoucí podívaná, jak při koupání tak i při procházkách. Naopak západní břeh Traunsee je rušnou oblastí jezera. Po celé této délce vede silnice, která bývá v hlavní sezóně ve frekventovaných časech mnohdy pomalu průjezdná. Téměř po celé této straně se vám nabízí možnosti, kde zastavit a vychutnat si tak atmosféru, kterou dovolená u Traunsee nabízí. Naleznete zde kemp, přístaviště lodí, bezplatná místa ke koupání a několik vyhlášených restaurací, které nabízejí mimojiné i čerstvé úlovky ryb z jezera. A na jaké se vypravit u Traunsee výlety? Nechte se inspirovat:


Traunsee výlety 

Výlet na Grünberg 

Město Gmunden je ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí Traunsee. Jeden z nejoblíbenějších pěších výletů odsud vede na Grünberg. Na horu se dopravíte také pohodlně lanovkou. Kromě krásných výhledů zde na vás čeká populární stezka korunami stromů, kterou známe například od nás z Lipna. Pokud o ní ještě nevíte, byla otevřena v srpnu roku 2018 a je z ní úchvatný výhled nejen na jezero Traunsee. Dalším výletním cílem pro vás může být i jezero Laudachsee. Náročnější turisté si jistě vyberou i mezi několika středně náročnými treky v okolí. Bližší informace a mapy s možnými túrami získáte v informačním středisku či u informačních tabulí kolem Traunsee.

Stezka korunami stromů, Traunsee

Stezka korunami stromů, Grünberg, Pohled na jezero Traunsee /Erlebnis Akademie GmbH/Baumwipfelpfad Salzkammergut

Stezka korunami stromů, Traunsee

Jezero Traunsee, Stezka Korunami stromů / www.baumwipfelpfade.at

Traunsee výlety za koupáním 

Dovolená u Traunsee láká každoročně v létě své návštěvníky především na koupání a vodní sporty v jezeře. Ať už se sem vypravíte na rodinnou dovolenou, nebo na romantický víkend ve dvou, můžete si být jisti, že co se aktivit u vody týče, budete mít z čeho vybírat. Jezero Traunsee je oblíbeným místem pro potápění, na kiting, pro windsurfaře ale i pro vodní lyžování. Rádi rybaříte? Pak i pro vás je dovolená u Traunsee dobrým tipem. Jezero je navíc považováno za mekku pro jachtaře. Hojně pořádaných regat se můžete zůčastnit jak aktivně, tak i pasivně jako diváci. Během léta se nezapomeňte svézt i místním parníkem.

Jezero Traunsee

Jezero Traunsee v létě

A jaké tedy zvolit u Traunsee výlety spojené s koupáním? U jezera nalezneme hned několik bezplatných míst vhodných ke koupání. Během letní sezóny doporučujeme dopolední trek a odpolední koupání a relaxaci u jezera. Oficiální místa vhodná ke koupání jsou:

  • Ebensee – Badeplatz Rindbach
  • Gmunden – Koupání u restaurace Fishmaster / skvělý tip, kde si dopřát čerstvou grilovanou rybu z jezera
  • Altmünster Esplanade
  • Bräuwiese v Traunkirchenu

Přírodní koupaliště Bräuwiese

Veřejné koupaliště Bräuwiese je oblíbeným místem ke koupání především pro rodiny s dětmi a pro neplavce. Na své si zde přijdou i handikepovaní turisté na vozíčku. U koupaliště naleznete příjemnou atmosféru, bezproblémové placené parkoviště a veškerou infrastrukturu, kterou byste si od veřejného oficiálního koupaliště mohli přát. Vstup do areálu je bezplatný, parkování je od června do srpna v době od 10:00 – 17:00 za poplatek 4 EUR. V areálu naleznete venkovní sprchy, šatny, hřiště pro děti i na fotbal a samoobslužný kiosek. Samozřejmostí jsou i toalety.

Dovolená u Traunsee / Braeuwiese

Dovolená u Traunsee / Braeuwiese.at

Trávník na opalovaní měří více než 200 metrů a během hezkých víkendových dní je třeba dorazit dostatečně včas. Stín se zde nabízí pod několika stromy, případně si můžete zaplatit půjčení lehátek a slunečníků. Vstup do vody je skrz mělké zátoky postupný a vhodný i pro děti a neplavce. Oblázková pláž má na šířku cca 2 metry. Z pláže budete mít krásný výhled na jezero Traunsee i na protější masiv Traunstein.

Více informací: www.braeuwiese.at 

Jezera Langbathseen

Tip na výlet k nedalekým dvěma horským jezerům Langbathseen je oblíbený především v letní sezóně, kdy se během příjemné procházky můžete u Vorderer Langbathsee i v zadním, Hinterer Langbathsee příjemně svlažit.

Langbathseen, Rakouská jezera

Langbathsee, Rakouská jezera

Jezero Offensee

Jezero Offensee je dalším smaragdovým klenotem přírody kolem Traunsee. Naleznete ho, pokud se vydáte v městečku Ebensee na druhou stranu od cesty vedoucí k Langbathseen. Stačí, abyste bedlivě sledovali ukazatele a nebudete potřebovat ani navigaci. Cesta vede opět do horské krajiny a stejně jako k předchozím dvěma horským jezerům je poměrně úzká. Trasa je oblíbená i mezi cyklisty a motorkáři, na které zde za hezkého počasí natrefíte v hojné míře, jeďte tedy opatrně a dávejte při kochání se do krajiny pozor.

Offensee, Rakouská jezera

Offensee, Rakouská jezera

Jezerní zámek Ort

Velmi oblíbená je mezi Traunsee výlety návštěva romantického jezerního zámku Ort. Malý ostrov se zámkem je přístupný po lávce z břehu a naleznete ho při příjezdu od centra Gmundenu. O víkendech zde bývá v hlavní sezóně přes den poměrně rušno. Své kouzlo má zámek i brzy ráno, nebo naopak večer.

Traunsee výlety, zámek Ort

Traunsee výlety: Jezerní zámek Ort

Traunsee výlety: Jezerní zámek Ort

Traunsee výlety: Jezerní zámek Ort

Výlet lanovkou Feuerkogel 

Z městečka Ebensee na jižním konci jezera Traunsee se dopravíte pohodlně k letnímu turistickému ráji pomocí lanovky Feuerkogel. Do výšky 1592 metrů se za pár minut z dolní stanice dostanete během letní i v zimní sezóně. V zimě vás tu navíc čeká příjemné rodinné lyžařské středisko, kde si tu svou oblíbenou sjezdovku najdou malí i velcí sportovci. Na výběr jsou totiž tratě všech náročností od modrých po černé. V létě se vám zde nabízí za hezkého počasí dechberoucí výhledy do okolní krajiny a několik méně či více náročných treků. Na vrcholu je nově instalován fotokoutek, který aktivujete svou jízdenkou/ skipasem.

Traunsee výlety, Feuerkogel

Traunsee výlety: Feuerkogel / Feuerkogel.info

Traunsee výlety, Feuerkogel

Traunsee výlety: Feuerkogel / Feuerkogel.info


 


Traunsee ubytování

Najít u Traunsee ubytování by neměl být problém. V hlavní letní sezóně je však zapotřebí rezervovat si oblíbené hotely a apartmány dostatečně dopředu. Obzvlášť ty, které mají přímý přístup k vodě, nebo jsou jinak zvýhodněné, například poskytují dechberoucí výhledy do krajiny a na Traunsee. Většími městečky, u kterých hledat u Traunsee ubytování, jsou Gmunden a Ebensee, které lemují jezero při východní a jižní části. Přímo podél západního břehu Traunsee naleznete ještě Altmünster a Traunkirchen, které jsou malebnými místy k dovolené přímo u jezera.

Traunsee ubytování


Vybrali jsme pro vás:

>> Pro více informací a rezervaci ubytování rozklikněte náhled hotelu <<

Traunsee ubytování

Traunsee ubytováná

Traunsee ubytování


Mohlo by vás zajímat: