Fuschlsee: 7 tipů co zde zažít

 

Fuschlsee je oblíbené rakouské jezero, které se nachází na rozhraní spolkových zemí Horního Rakouska a Salzburgu. Zdejší téměř nedotčená příroda a dechberoucí výhledy z okolních vrcholů lákají své návštěvníky především v letní sezóně, avšak nenechte se zmýlit. Jezero Fuschlsee je zde pro vás a vaše víkendové či celotýdenní dovolené celoročně.

Jezero Fuschlsee – co zde zažít?

Fuschlsee leží v nadmořské výšce 665 metrů a jeho délka je zhruba něco málo přes 4 kilometry. Délka pobřeží je přitom počítána kolem 9 kilometrů. Barva jezera je jedním z hlavních lákadel. Mění se dle větru a slunečních paprsků od smaragdových odstínů po křišťálovou a co se týče kvality vody, řadí se Fuschlsee mezi ty nejčistší v Rakousku. Zároveň je považováno za jedno z nejteplejších rakouských jezer. Však taky jeho teplota vody během letních měsíců dosahuje kolem 24 st.C. Osobně můžeme zhodnotit, že ještě koncem září se dalo v jezeře příjemně plavat při 18 st.C.


Akční ubytování u Fuschlsee 


 

Fuschl am See

Fuschl am See / foto: Rakouská jezera

Procházky kolem jezera

Nejoblíbenější stezka v regionu vede kolem dokola jezera Fuschlsee. Počítejte s příjemnou procházkou čítající necelých 12 kilometrů, která se dá při běžném tempu chůze, bez zastavování, zvládnout maximálně do 4 hodin. Pokud se sem však vypravujete poprvé a chcete si okolí jezera vychutnat na plno, počítejte raději s celodenním výletem. Stezka kolem jezera je udržovaná prakticky celoročně a dá se tedy absolvovat i během zimy. Kola mají na stezku zákaz a kočárkem byste se zde dostali pouze v některé části trasy.


Nechte se inspirovat pro vaši dovolenou: 

>> 5 tipů na ubytování u Fuschlsee <<


 

Fuschlsee Rundwanderung

Fuschlsee okružní stezka / foto: Rakouská jezera

Koupání a pláže u Fuschlsee

Koupání a pláže u Fuschlsee / foto: Rakouská jezera

Fuschlsee Rundwanderung

Fuschlsee okružní stezka / foto: Rakouská jezera

Výlet lodí po jezeře

Pokud se necítíte na procházku kolem celého jezera pěšky, můžete využít lodní dopravy malou lodí, která vás sveze z Fuschl am See až k zámku Fuschl a nazpět. Cestu si můžete zaplatit tam, zpět nebo v obou směrech. Výlet lodí po Fuschlsee je tak příjemnou kombinací v případě, kdy si polovinu trasy chcete užít pěšky a zpět se nechat svézt lodí.

Fuschl am See

Jízda lodí z Fuschl am See / foto: Rakouská jezera

Jízda lodí z Fuschl am See

Jízda lodí z Fuschl am See / foto: Rakouská jezera

Schloss Fuschl - Fischerei

Schloss Fuschl – Fischerei – výstupní a nástupní stanice pro loď / foto: Rakouská jezera

Návštěva zámku Fuschl

Návštěva zámku Fuschl je jedním z nejkouzelnějších zážitků, který si od jezera můžete přivézt. Zdá se vám zámek povědomý? Pak vězte, že jste ho již viděli ve filmu o císařovně Sissi. Filmaři si ho totiž vybrali jako místo, kde Sissi vyrůstala se svou rodinou, ačkoliv tomu tak ve skutečnosti nebylo. Zámek Fuschl si však i díky tomu získal světový věhlas a do dneška si zde můžete prohlédnout, v muzeu věnovaném císařovně Sissi, artefakty z natáčení filmu. Hotel nebývá otevřený veřejnosti celoročně. Většinou otevírá své brány na víkendy, v létě a během Vánoc se zde konají vánoční trhy.

Schloss Fuschl

Schloss Fuschl / foto: Rakouská jezera

Zámek Fuschl - Fuschlsee

Zámek Fuschl – Fuschlsee / foto: Rakouská jezera

Zámek Fuschl - Fuschlsee

Zámek Fuschl – Fuschlsee / foto: Rakouská jezera

Doporučujeme zajít zde na kávu a zákusek a vychutnat si atmosféru tohoto pohádkového místa. Zámek funguje i jako luxusní 5* hotel a jistě nezklame žádného milovníka luxusu.

Vodní sporty a relaxace na pláži

Plánujete návštěvu Fuschlsee v letních měsících? V tom případě se můžete těšit na bohatou nabídku vodních sportů a vyžití pro páry i pro celou rodinu. Půjčit si zde můžete loďku i paddleboard a vydat se na soukromé objevování jezera. Díky příjemným teplotám vody v jezeře v letních měsících je Fuschlsee oblíbené i pro plavce. Pravidelně se zde pořádají i přeplavby.

Koupání a pláže u Fuschlsee

Koupání a pláže u Fuschlsee / foto: Rakouská jezera

Koupání a pláže u Fuschlsee

Koupání a pláže u Fuschlsee / foto: Rakouská jezera

Co se týče pláží, kolem jezera se nabízí několik veřejně přístupných míst a o mnoho více pláží soukromých. Některé pláže patří k místním hotelům a přístup na ně mají jen jejich hosté. Jiné jsou provozované soukromými majiteli. Velmi oblíbená je zde nuda pláž, která se rozprostírá pod srázem v délce cca 300 metrů. Pláže naleznete označené i na mapách.

Výšlap na vrcholy Schober a Frauenkopf

Za hezkého počasí se pro zkušené turisty nabízí oblíbený výšlap k vrcholům Schober (1328 m) a Frauenkopf (1287), odkud je úchvatný výhled nejen na jezero Fuschlsee, ale dohlédnete i na nedaleké Wolfgangsee, Mondsee a další místa. Turistická stezka na Schober má výchozí bod buď ve Fuschl am See, nebo si cestu můžete zkrátit zaparkováním u lesovny Wartenfels, která se nachází přímo na úpatí hory.

Fuschlsee - výhled na Schober

Fuschlsee – výhled na Schober a Frauenkopf / foto: Rakouská jezera

K výstupu na Schober a sestupu vedou 2 stezky. První vede přes nižší vrchol Frauenkopf a ta druhá vede přímo na Schober.  Berte v potaz, že stezka na vrchol vede po via ferratě. Trek není vhodný pro malé děti a osoby mající závrať z výšek. Trek se nedoporučuje absolvovat za špatného počasí.

Výšlap na vrcholy u jezera Fuschlsee

Výšlap na vrcholy u jezera Fuschlsee

V případě, že se necítíte na výšlap po via ferratě na vrchol Schober, nemusíte zoufat, nabízí se vám snažší trasa ke zřícenině hradu Wartenfels. Ta leží na západním svahu Schoberu a vydat se k ní můžete opět buď od Fuschl am See, nebo jednoduše zaparkovat u již zmíněné lesovny. Od chaty vám cesta (nevhodná pro kočárky) bude trvat cca 15 minut po kamenité cestě. Ve výšce 942 metrů na vás budou i zde čekat dechberoucí výhledy na jezera a do okolní horské přírody.

Návštěva kaváren a místních restaurací

Jakmile vám po procházkách a výšlapech vyhládne, zastavte se ve městě Fuschl am See nebo na druhé straně u zámku Fuschl na nějakou z místních rybích specialit. Mezi oblíbené připravované ryby zde patří siveni a štiky. Hosté si zde pochutnají i na různých specialitách ze sýrů. Pokud chcete nasát lázeňskou atmosféru jezera Fuschlsee, zastavte se na kávu a zákusek v některé z místních kaváren, z nichž několik má výhled na jezero.

Fuschl am See

Fuschl am See / foto: Rakouská jezera

Golf

Jezero Fuschlsee nabízí kvalitní zázemí i pro milovníky golfu. Čeká zde na vás 18- jamkové panoramatické hřiště. Ideální ubytování u Fuschlsee pro vás bude v luxusním zámku Fuschl. Pokud jste se golfu ještě nikdy nevěnovali, místní Golf Club nabízí i kurzy a zvýhodněné balíčky.

Golf Club Fuschlsee Salzburg

Golf Club Fuschlsee, Salzburg

Cesta a parkování u Fuschlsee

Cesta autem k jezeru Fuschlsee vám bude z Českých Budějovic trvat maximálně do 3 hodin. Vybrat si můžete ze dvou hlavních tras. První trasa vede většinu cesty po dálnici a parkování budete mít hned u vesnice Hof bei Salzburg. Zde se nabízí 2 veřejná placená parkoviště. Najdete zde dostatek míst, ale počítejte s cestou k jezeru cca 1 km. Tato trasa od parkoviště k přírodnímu placenému koupališti je vhodná i pro kočárky.

Parkování u Fuschlsee

Parkování u Fuschlsee, Hof bei Salzburg / foto: Rakouská jezera

Druhá trasa kopíruje velkou čast pobřeží jezera Mondsee a je označovaná i jako panoramatická cesta. Počítejte tedy s delší dojezdovou dobou, kterou si budete za hezkého počasí kompenzovat dechberoucími výhledy, které vás nejednou přinutí i zastavit a chvíli se pokochat. Několik kilometrů projedete i v blízkosti jezera Wolfgangsee, než odbočíte na cestu vedoucí již ke Fuschl am See, jež je považování za hlavní město u jezera Fuschlsee. Zde zaparkujete na rozsáhlém placeném parkovišti. V hlavní sezóně zde může být potíž zaparkovat napoprvé, v tom případě byste museli jezero objet až k prvně zmiňovaným parkovištím na druhé straně.

Ubytování u Fuschlsee

Co se týče ubytování u Fuschlsee, řadí se tato destinace mezi jednu z nejluxusnjších v Rakousku. Ubytovacích objektů zde není mnoho, o to kvalitnější služby můžete očekávat. Jezero Fuschlsee si pro svou dovolenou vybírá i řada světových hvězd a bývá oblíbeným místem také k romantickému trávení líbánek.

Pro termíny, cenu a rezervaci klikněte na náhled ubytování


Krásné ubytování u Fuschlsee pouze pro dospělé:

Garni Haus Sonnleitn - Adults only / Ubytování u Fuschlsee


4* hotel u Fuschlsee s vlastní pláží u jezera/ Možnost úschovy kol:

Hotel Jakob - Fuschlsee Hotel Jakob - Fuschlsee

 

 


Luxusní ubytování u Fuschlsee v zámku:

Schloss Fuschl, a Luxury Collection Resort & Spa, Fuschlsee-Salzburg


Pokud dáváte přednost levnějšímu ubytování v kempech, zde takové nenaleznete. V tom případě se vydejte k okolním jezerům Mondsee, Attersee či Traunsee.


Mohlo by vás také zajímat: