Ödseen: výlet ke 2 horským jezerům

 

Horská jezera Ödseen jsou pohádkovým místem pro všechny milovníky skrytých přírodních krás. Nachází se jen pár kilometrů od města Grünau im Almtal, kde vám doporučujeme se ubytovat. Že jste o těchto dvou malých jezerech ještě neslyšeli? Pak je právě dnešní tip k rakouským jezerům určen právě vám.

>> AKČNÍ UBYTOVÁNÍ V GRÜNAU IM ALMTAL <<

Ödseen / Rakouská jezera

Ödseen / Rakouská jezera

Hledáte místo, kde se příroda snoubí s klidem a kde každý váš krok nabízí nový dechberoucí pohled, pak jsou jezera Ödseen, skrytá v idylickém údolí Hetzau, tou pravou volbou pro váš příští výlet. Tyto dva přírodní drahokamy leží v náručí hor Totes Gebirge, které poskytují úchvatný kontrast ke smaragdové hladině jezer. Asi vás nepřekvapí, že toto místo je chráněnou přírodní rezervací, což znamená, že zdejší krajina zůstává neporušená a divoká, pouze s minimálním zásahem člověka. Jezera, rozdělená v překladu na Velké a Malé Ödsee, jsou domovem pro bohatou faunu i floru.

Ubytování u Ödseen

Abyste to měli na dnešní výlet blízko, doporučujeme poohlédnout se po ubytování v Grünau im Almtal. Ubytování se nenabízí mnoho, a proto si ho rezervujte dostatečně včas, obzvlášť pro letní měsíce. Doporučujeme námi ověřené ubytování s výborným hodnocením:

1. JUFA Hotel Grünau im Almtal 

Ubytování v Grünau im Almtal


2. Villa UnterswandVilla Unterswand - Grünau im Almtal


3. Wieselmühle Forellenhof 

Wieselmühle Forellenhof

Jsou námi doporučená ubytování pro váš termín obsazená? Najděte si ubytování dle vašich preferovaných kritérií:

>> VYHLEDAT VOLNÉ UBYTOVÁNÍ V GRÜNAU IM ALMTAL <<


Cesta a parkování u Ödseen

Na dnešní výlet se vypravujeme z Českých Budějovic, odkud nám cesta v brzkých ranních hodinách trvá cca 2,5 hodiny autem. Samozřejmostí je rakouská dálniční známka. Trasa vede klasicky přes Linz, za kterým místo na Traunsee odbočujeme dle navigace na Grünau im Almtal. Čeká nás doslova panoramatická cesta, kterou si za hezkého počasí opravdu užíváme. V letní sezóně, od 1. května do 14. září (může být upraveno dle aktuální situace), je možné dostat se k jezerům na kole nebo autem až k hostinci Almtalerhaus, odkud vede ke jezerům pohodlná pěší trasa.

Cesta k Ödseen

Cesta k Ödseen / Rakouská jezera

Cesta k Ödseen

Cesta k Ödseen / Rakouská jezera

Pokud je horní parkoviště plné, což se vám může stát, pokud se sem vypravujete během slunečných víkendů o prázdninách, doporučujeme vyrazit nejprve k Almsee či zaparkovat u vstupu do přírodní rezervace a k jezerům Ödseen si udělat delší procházku. Stezka, po které se k hornímu parkovišti dostanete, je poměrně úzká, a proto udržujte přiměřenou rychlost.

Cesta k Ödseen

Cesta k Ödseen / Rakouská jezera

Parkování u Ödseen

Parkování u Ödseen / Rakouská jezera

Když se sem vypravíte v letní sezóně, můžete využít hned několik turistických tras, které vedou kolem jezer a poskytují nádherné výhledy na okolní krajinu. Od lehkých procházek, po náročnější túry vedoucí vysoko do hor je zde každý schopen najít si to pravé pro sebe.


Pokud byste neodbočili k Ödseen, pokračovali byste k jezeru Almsee, o kterém si přečtěte v našem dalším tipu na výlet pod tímto odkazem: 

Almsee

Almsee / Rakouská jezera


Jezera Ödseen

Kromě turistiky je oblast Ödseen také oblíbeným místem pro paddleboarding a plavání ve vodách jezer, což jsou ideální aktivity pro teplé letní dny. Osobně jsme se zde koupali již v červnu a poté v srpnu, kdy jsme se do vody již nemuseli přemlouvat. Pro milovníky přírody a klidu je toto místo doslova rájem na zemi. Pokud dorazíte v časných ranních či pozdních odpoledních hodinách, můžete si najít i svoji malou pláž jen pro sebe. Jinak se zde nachází már písečných a travnatých ploch, na které se vejde více turistů zároveň.

Kleiner Ödsee

Kleiner Ödsee / Rakouská jezera

Ödseen / Rakouská jezera

Ödseen / Rakouská jezera

Kleiner Ödste

Kleiner Ödsee / Rakouská jezera

Od Kleiner Ödsee to budete mít jen pár minut po stezce k druhému, Grosser Ödsee. Druhé jezero je větší a někteří tvrdí, že je i hezčí. Posouzení necháme na každém z vás. Pokud se sem vypravíte po deštivých dnech, můžete se vydat i k místním vodopádům.

Cesta ke Grosser Ödsee

Cesta ke Grosser Ödsee / Rakouská jezera

Ödseen / Rakouská jezera

Ödseen / Rakouská jezera

Grosser Ödsee - Rakouská jezera

Grosser Ödsee / Rakouská jezera

Kdy je nejlepší čas pro návštěvu Ödseen?

Nejvhodnější období pro návštěvu jezer Ödseen je od pozdního jara do časného podzimu, kdy počasí je nejpříjemnější a krajina se rozkvétá v plné kráse. Ideálně v termínu od 1. května do 14. září, kdy se dostanete autem až k hornímu parkovišti. V září a na podzim je však třeba mít na paměti, že kvůli lovecké sezóně může být přístup k jezerům omezen. Dávejte proto pozor na cedule, které se u cesty nachází.

Ödseen / Rakouská jezera

Ödseen / Rakouská jezera

Ať už jste nadšený turista, milovník vodních radovánek, nebo hledáte jen místo pro relaxaci uprostřed téměř nedotčené přírody, Ödseen poskytne každému něco. Díky své snadné dostupnosti a bohatým možnostem pro trávení volného času je toto místo ideální destinací pro jednodenní výlety i delší pobyty ve spojení s návštěvou Almsee či Cumberland Wildpark Grünau.


Mohlo by vás také zajímat: