Na výlet i dovolenou k Mondsee

 

Mondsee je jedním z nejoblíbenějších jezer v Horním Rakousku. Tím, že kolem jezera vede hlavní trasa na Salzburg, je téměř nemožné, že byste tohle místo minimálně nezaznamenali při cestách dál na jih. I pro nás to bylo dlouhé roky jen jezero, u kterého jsme stavěli na svačinu, krátký odpočinek, při delších dovolených. V roce 2021 jsme však Mondsee věnovali hned několik dní a zjistili, jak jsme tomuto místu celé ty roky křivdili. Nechte se inspirovat a naplánujte si u jezera jednodenní výlet nebo klidně i delší dovolenou.

>> AKČNÍ UBYTOVÁNÍ U MONDSEE <<

Mondsee

Mondsee

Mondsee na podzim

Mondsee na podzim

Mondsee na podzim

Mondsee na podzim


Jezero Mondsee

Rozprostírá se v nadmořské výšce necelých 500 m.n.m. a může se pyšnit dechberoucími výhledy na okolní skaliska, která dodávají Mondsee to pravé rakouské charisma. Díky rozloze 16,4 km2 si troufáme říct, že si zde každý najde to své místo, kde stráví příjemné chvíle.

Mondsee

Mondsee

Jezero Mondsee je považováno za ráj s vodními sporty, kde se teplota vody může vyšplhat až na úchvatných 27 °C. Průměrná letní teplota bývá okolo 24°C, což je jistě příjemná zpráva pro všechny milovníky vodních aktivit. Vybírat zde můžete hned z několika:

 • Surfování – windsurfing, kitesurfing
 • Plachtění
 • Potápění
 • Vodní lyžování
 • SUPboarding a SUP jóga
 • a samozřejmě i plavání
Mondsee na podzim

Mondsee na podzim

Mondsee na podzim

Mondsee na podzim


Cesta a parkování

Co se cesty týče, z Českých Budějovic jsme u jezera Mondsee do 2,5- 3 h cesty autem. Samozřejmostí je rakouská dálniční známka. S parkováním jsme neměli nikdy problém. U veřejných pláží – koupališť najdete (většinou) placená parkoviště. Cestou však potkáte i neplacená stání a místa ke koupání. Pokud cestujete k jezeru v letních měsících, doporučujeme vyhledávat ubytování přímo u jezera s vlastním přístupem k Mondsee.

 


Pláže u Mondsee

Jezero Mondsee sice není nikterak velké, ale nabízí několik krásných pláží a koupacích míst, kde si můžete užít sluneční paprsky a osvěžující vodu. Zde jsou některé z nejhezčích pláží u jezera Mondsee:

 • Strandbad Loibichl: Tato klidná pláž se nachází na západním břehu jezera. Je obklopena přírodou a je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnější prostředí a soukromí. Pláž je vybavena lehátky a slunečníky.
 • Pláž Alpenseebad: Tato pláž je jednou z nejpopulárnějších u jezera Mondsee. Nabízí širokou škálu vodních sportů a má také dětské hřiště a občerstvení. Kromě plavání si zde můžete užít i dobrodružství v zábavním parku, sjezdů na tobogánech a nespočtu dalších atrakcí, včetně vodního lyžařského centra. Pro rodiny s dětmi, ale i pro jednotlivce jsou připraveny různé kurzy vodních sportů, a to včetně možnosti zapůjčení veškerého sportovního vybavení.
 • Badeanlage Schwarzindien am Mondsee: Příjemná pláž se zázemím
 • Badeplatz Plomberg: Malá pláž s kioskem na občerstvení
Mondsee

Mondsee

Mondsee na podzim

Mondsee na podzim

Jezero Mondsee však nabízí mnohem více než jen vodní sporty. Je zde také nespočet outdoorových aktivit. Ať už máte rádi pěší turistiku, cyklistiku, jízdu na koni nebo golf, možnosti jsou zde doslova nekonečné. Na své si přijdou i zkušení horolezci. 

Na západní straně Mondsee najdete příjemné golfové hřiště. Můžete si tak zahrát golf s dechberoucími výhledy na okolní skály.

 • Golfclub am Mondsee
Golfclub am Mondsee

Golfclub am Mondsee

Golfclub am Mondsee

Golfclub am Mondsee


Mohlo by vás také zajímat: 


Město Mondsee

Město Mondsee, známé svými aktivitami a přírodními krásami, je považované za pulsující srdce Solné komory. Každý rok hostí více než 600 různých akcí, a tak je zde vždy co objevovat. Od tradiční slavnosti u jezera během prvního srpnového víkendu, přes cyklistický maraton na pěti jezerech a půlmaraton, až po živé hudební vystoupení místních hudebníků a klubů, které probíhají až pětkrát týdně v srdci města na náměstí a ulici Herzog-Odilo-Straße.

Chcete se o tom přesvědčit na vlastní kůži? Při odpočinku na zahrádce jedné z mnoha místních hospůdek, kde vám nalijí sklenku lahodného vína, můžete relaxovat za zvuku hudby a nechat den pomalu plynout.

Mondsee

Mondsee

Mondsee

Mondsee

Nezapomeňte ochutnat nejznámější zmrzlinu v regionu. Návštěva „Übleis“ a ochutnávka jejich zmrzliny je doslova povinností pro každého návštěvníka Mondsee. Pokud sem dorazíte v sezóně či o víkendu, nejspíš narazíte na dlouhou frontu, ale osobně doporučujeme vydržet.

Basilika St. Michael Mondsee

V roce 748 položil bavorský vévoda Odilo II. z rodu Agilolfingenů základy klášteru Mondsee, postaveného na pozůstatcích starého římského osídlení. Následovaly štědré dary, které v průběhu času ještě dále narostly. Tyto dary zahrnovaly oblasti dnešního Mondsee a Wolfganglandu, ale byly také uděleny v Bavorsku a ve zbylých částech Horních a Dolních Rakous.

Po svržení vévody Tassila III. císařem Karlem se Mondsee proměnilo v císařský klášter.

V roce 2005 došlo k významné události, kdy papež Jan Pavel II. povýšil bývalý klášterní kostel na hodnost baziliky minor. Následovalo tříleté období intenzivní rekonstrukce interiéru kostela, během které prošel celý plášť kostela komplexní obnovou. Všechny oltáře, obrazy, svatyně a prapory byly pečlivě prohlédnuty, vyčištěny, konzervovány a podrobeny nezbytným restaurátorským pracím.

Basilika St. Michael Mondsee

Mondsee – Basilika St. Michael Mondsee / Mondsee.at

Tento trojlodní kostel- basilika, dlouhý 70 metrů, široký 34 metrů a vysoký 22 metrů, patří mezi nejpůsobivější a nejrozlehlější architektonické skvosty Rakouska.

Do struktury kostela je zasazena také bývalá klášterní klenotnice, dnes sloužící jako sakristie, modlitební chór mnichů a impozantní 36 metrů dlouhá gotická klášterní knihovna. Prostory bývalého modlitebního chóru a knihovny jsou nyní součástí muzea.


Ubytování u Mondsee

4* Schlosshotel Mondsee – ubytování přímo na zámku v centru města

Schlosshotel Mondsee Schlosshotel Mondsee


3* Seepension Hemetsberger 

Seepension Hemetsberger Seepension Hemetsberger


4* Panorama Hotel Gasthof Leidingerhof

Panorama Hotel Gasthof LeidingerhofPanorama Hotel Gasthof Leidingerhof


Pension Irlingerhof

Pension IrlingerhofPension Irlingerhof


4* Hotel Krone

Hotel KroneHotel Krone


Nevybrali jste si z námi doporučeného ubytování u Mondsee? Porovnejte a vyberte si ubytování dle svých požadavků:


UBYTOVÁNÍ U MONDSEE