Výlet k jezeru Lünersee

 

Výlet k jezeru Lünersee je jedním z nejhezčích, které můžete v rakouském Vorarlbersku podniknout. Představte si pohled na dokonale modré horské jezero, jež kontrastuje s dramatickými vrcholky okolních hor a zářivě zelenými loukami posetými barevnými květy. Takový výjev vás čeká při návštěvě jezera Lünersee v Rakousku. Tento úchvatný přírodní skvost, skrytý v masivu Ratikon v Alpách, je dokonalým místem pro všechny milovníky přírody i horolezce.

Lünersee

Lünersee

Lünersee doslova nabízí pro každého něco. Hledáte klidné útočiště pro odpočinek a relaxaci, nebo raději toužíte po adrenalinových dobrodružstvích? Lünersee je však skvělým místem i pro rodinné výlety. Vybírat můžete hned mezi několika různě náročnými stezkami. Nejjednodušší, tzv. rodinná stezka, vede pohodlně kolem jezera. Naopak zkušení horolezci se mohou vydat výše. Na cestu se však vybavte kvalitní obuví, nepromokavou bundou a dostatečným množstvím tekutin, ať už se vypravíte na jakkoliv náročnou túru.

>> Akční ubytování nedaleko Lünersee <<

Lünersee patří mezi největší a nejkrásnější alpská jezera v Rakousku. Nachází se ve výšce téměř 2000 metrů nad mořem, což mu propůjčuje neuvěřitelnou barvu, která v kombinaci se strmými skalními stěnami a majestátními horami dává tomuto místu monumentální rozměry.

Cesta a parkování u Lünersee

Vaše cesta k jezeru Lünersee může začít za malebnou obcí Brand bei Bludenz, odkud vás moderní lanová dráha Lünerseebahn dopraví přímo na břeh jezera. Jízda lanovkou je sama o sobě nezapomenutelným zážitkem. Zaparkovat můžete přímo u spodní stanice lanovky a během několika minut se pak ocitnete na vrcholu a budete moci obdivovat dechberoucí výhledy na vrcholky hor a azurovou hladinu jezera.

Mohlo by vás zmást, že ačkoliv se Lünersee nachází na konci údolí Brandnertal, spadá pod správu obce Vandans v regionu Montafon.

Lünerseebahn

Lünerseebahn

Lanovka je v provozu cca od května do října, což umožňuje naplánovat si výlet kdykoliv během turistické sezóny. Horní stanice však neslouží jen k přepravě osob. Doslova vrcholným zážitkem je u Lünersee místní restaurace, kam si můžete zajít pochutnat na některém z  tradičních pokrmů. Pokud si tedy zapomenete vzít s sebou svačinu, o hladu byste zde v hlavní sezóně rozhodně zůstat neměli.

  • Přesné termíny provozu lanovky najdete na oficiálních stránkách: Luenersee.at
  • V srpnu 2020 byla uvedena do provozu nová Lünersee lanovka

Stezka kolem jezera Lünersee

Lünersee je skutečným rájem pro pěší turisty. Kolem jezera se táhne dobře značená a udržovaná stezka, kterou lze absolvovat za dvě až tři hodiny klidné chůze. Během procházky kolem Lünersee byste rozhodně neměli zapomenout na fotoaparát (dostatečně nabitý mobil)- každý krok odhaluje nové a fascinující pohledy na jezero a hory. Jistě mi dáte za pravdu, že za krásného počasí nebudete vědět, jaké místo si dřív vyfotit.

Lünersee

Lünersee

Procházku kolem Lünersee zvládnete za 2 až 4 hodiny podle toho, jak moc se budete kochat a fotografovat.  Doporučuji jít okolo jezera po směru hodinových ručiček. Na začátku, kdy jste ještě plní sil, vás čeká malé stoupání, ale zbytek trasy je už většinou jen klesání nebo jde jen o rovinu. Navíc, pokud se vypravujete na jezero s cílem ulovit si nějaké pěkné fotky, budete mít většinu času slunce za zády. Křišťálově čistá, tyrkysová voda jezera tvoří nádherný kontrast s bujně zelenými lukami a šedou, drsnou skalní stěnou Schesaplana.


Pro zkušené:

Pokud jste více dobrodružně založení a hlavně pokud se řadíte mezi zkušené vysokohorské turisty, můžete se vydat na jednu z náročnějších horských túr, které vedou od Lünersee. Jednou z nich je výstup na vrchol Schesaplana, nejvyšší horu pohoří Ratikon. Cesta na vrchol sice vyžaduje úsilí, ale odměnou vám bude naprosto úchvatný výhled na alpské panorama. Dalším oblíbeným cílem pro náročné a zkušené je vrchol výšlap na vrchol Schafgafall s typickým křížem. Berte na vědomí, že cesta je místy velmi strmá a úzká a není nijak zvlášť značená.

Schafgall 2414 m

Schafgall 2414 m

Lünersee

Lünersee

Lünersee


Na jezeře Lünersee si však můžete užít i jiné aktivity než jen turistiku. Např. je možné zakoupit si povolenku k chytání ryb, nebo si můžete vybrat tiché místo na břehu jezera, rozložit piknikovou deku a nechat se unášet krásou přírody.

Ať už hledáte klidné místo pro relaxaci nebo vzrušující dobrodružství v horách, jezero Lünersee vás očaruje svou krásou a rozmanitostí aktivit. Je to skutečný horský ráj, kde se rozhodně nebudete nudit.

Zajímavost: Přírodní jezero Lünersee bylo roku 1958 přestavěno na vodní elektrárnu, která zásobuje vodou čtyři místní elektrárny. Byla tak zvýšena i hloubka jezera. 

Douglass Hütte

Douglass Hütte

Horská chata Douglass Hütte, u horní stanice lanovky, nabízí i několik míst k ubytování. Ať už se vám poštěstí být zde přes noc, nebo se sem vypravíte jen na výlet, vychutnat si tradiční rakouské delikatesy a popíjet sklenku vynikajícího vína či dobře vychlazené pivo s úchvatným výhledem na panorama jezera a hor, patří k jednomu ze zážitků, který se zde rozhodně vyplatí zažít.

  • V jezeře je zákaz plavání
  • Psi jsou vítaní i v lanovce – měl by být na vodítku a mít náhubek
  • Cena zpáteční jízdy lanovkou 21,50 dospělí / 12,90 děti

Ubytování Lünersee

>> POROVNAT UBYTOVÁNÍ V OBCI BRAND << 


Příjemný hotel se snídaní za dobrou cenu:

Hotel Lün


Glamping v luxusních chatkách:

Älmele - Waldchalets Brandnertal


Pěkný 4* hotel za dobrou cenu: 

Hotel Garni Tannleger


Mohlo by vás také zajímat: