Körbersee: výlet ke 2 jezerům

 

Jezero Körbersee je skutečným přírodním pokladem, který stojí za to, abyste si ho přidali do svého itineráře během vaší dovolené ve Vorarlbersku. Ať už hledáte dobrodružství, klid nebo krásné výhledy, toto jezero vám nabídne vše, co si jen můžete od výletu v přírodě přát. Vydejte se sem a prozkoumejte jeho krásy, nasajte atmosféru alpské přírody a odpočiňte si v tomto jedinečném koutě Rakouska.

Körbersee - Rakouská jezera

V tomto článku vám přiblížíme krásy jezera Körbersee, jak jsme je měli možnost poznat v září 2023 a dáme vám i tipy na místa v okolí, které si zde můžete také užít. Nechte se inspirovat:

Körbersee

Jezero Körbersee leží v nadmořské výšce 1 654 metrů a je obklopeno impozantními horami a hustými lesy. Tato oblast je součástí přírodního parku Hochtannberg a je snadno dostupná pěšky a lanovkou, a to hned několika možnými stezkami s různou náročností. Jezero se pyšní čistou a klidnou vodou, která zrcadlí okolní přírodní scenérie a vytváří tak dechberoucí výhledy.

Körbersee - Rakouská jezera

Körbersee – Rakouská jezera

Zde se můžete nechat unášet dechberoucím pohledem na mírně se svažující louku, která rámuje štěrkovou cestu se svěží zelení a na níž se pokojně pasou v letní sezóně alpské krávy. Na protější straně se k nebi impozantně tyčí Juppenspitze se svými 2412 metry a v průzračné vodě se odráží její nápadné obrysy a skalnaté boky. Pamatujeme si, když jsme poprvé viděli fotografii od tohoto jezera, nevěřili jsme se, že takové místo v Rakousku skutečně existuje. Vlastně i díky těmto dechberoucím přírodním scenériím říkáme Vorarlbersku „malé Švýcarsko“.

Zajímavost o jezeře

V roce 2017 se jezero Körbersee zapsalo do povědomí širší veřejnosti, když zvítězilo v prestižní soutěži „Nejkrásnější místo Rakouska“. Tato soutěž, organizovaná rakouskou televizní stanicí ORF, každoročně vyzdvihuje nejúchvatnější přírodní scenérie země. Körbersee zaujalo hlasující nejen svou čistou a průzračnou vodou, ale i malebným okolím, které zahrnuje majestátní hory a rozlehlé louky plné květin. Toto ocenění nejen potvrdilo výjimečnost jezera Körbersee, ale také zvýšilo zájem turistů a milovníků přírody, kteří sem přicházejí zažít tuto jedinečnou lokalitu na vlastní oči.

Pokud jste tuhle část Rakouska ještě neobjevili, nechte se inspirovat i našimi dalšími tipy na výlety v této pohádkové oblasti jménem Vorarlbersko: 


Ubytování u Körbersee

>> UBYTUJTE SE VE VESNICI SCHRÖCKEN <<

Pro dnešní výlet vám doporučujeme ubytovat se cenově výhodně ve vesnici Schröcken, odkud se k jezeru Körbersee můžete vypravit i rovnou pěšky. Pokud hledat luxusní ubytování pro celý váš pobyt ve Vorarlbersku, poohlédněte se po hotelech v obcích Lech – Zürs am Arlberg. Případně, krásná ubytování se nabízí i ve vesnici Warth.

Oblast je ideální jak pro turistickou dovolenou v létě, tak i pro lyžaře v zimní sezóně

Berghaus Schröcken

Berghaus Schröcken


Výlet k jezeru Körbersee

Cesta k jezeru Körbersee, která začíná u parkoviště a vede kolem jezera Kalbelesee, je jednou z nejmalebnějších tras v oblasti Vorarlberska. Tato trasa je ideální pro turistické dovolenkáře, kteří chtějí zažít nádheru dvou horských jezer v jednom pohodlném výletě.

Parkování u Körbersee - Rakouská jezera

Ačkoliv je možné vypravit se k jezeru Körbersee i přímo z vesnice Schröcken, náš dnešní tip pojmeme více jako relaxační rodinnou procházku, kterou zvládnou i ti méně fyzicky zdatní a dokonce se na ni mohou vypravit i fit maminky a tatínci se sportovním kočárkem.

Körbersee - Rakouská jezera

Začínáme na parkovišti mezi obcemi Schröcken a Warth, kde je možné za symbolický poplatek zaparkovat, nebo sem můžete dorazit místním turistickým autobusem, který budete mít při pobytu v obci Schröcken na minimálně 3 noci zdarma.

Vždy se o turistickou kartu a podmínky k jejímu vydání zajímejte. Mnohdy takto ušetříte nemálo peněz z vašeho dovolenkového rozpočtu. Naše dnešní trasa nám udává 40 min k jezeru Körbersee. Vzhledem k tomu, že však budeme po cestě zastavovat a kochat se dechberoucími výhledy, počítáme automaticky s delším časem.

Popis trasy

Výchozí bod: Parkoviště Hochtannbergpass

Cesta začíná na parkovišti Hochtannbergpass, které se nachází na hlavní silnici mezi vesnicemi Warth a Schröcken. Po zaparkování vozidla se vydejte směrem k jezeru Kalbelesee, které je vzdáleno jen několik minut chůze.

Körbersee - Rakouská jezera

Kalbelesee - Rakouská jezera

Kalbelesee – Rakouská jezera

K jezeru Kalbelesee

Jezero Kalbelesee leží v nadmořské výšce 1 600 metrů a je snadno dostupné z parkoviště. Cesta k němu je dobře značená a mírně klesá, což umožňuje pohodlnou a nenáročnou procházku. Okolí jezera Kalbelesee nabízí nádherné výhledy na okolní hory a je ideálním místem pro krátkou zastávku, kde si můžete vychutnat klidnou atmosféru a pořídit několik fotografií.

Kalbelesee - Rakouská jezera

Kalbelesee – Rakouská jezera

Od jezera Kalbelesee k jezeru Körbersee

Po prohlídce jezera Kalbelesee pokračujte po turistické stezce, která vede kolem jezera směrem k jihu. Stezka se zde stáčí a mírně stoupá, přičemž se proplétá mezi horskými loukami a lesními porosty. Po asi 20 minutách chůze dojdete k rozcestí, kde budete následovat značení směrem k jezeru Körbersee.

Körbersee - Rakouská jezera

Přechod přes horský hřeben

Cesta nyní pokračuje přes mírný horský hřeben, odkud se vám otevřou nádherné výhledy na okolní krajinu. Trasa zde není příliš náročná, ale je třeba být opatrný na kamenité úseky a možné mokré části stezky, zejména po dešti. Po překonání hřebene se začne stezka mírně klesat směrem k jezeru Körbersee. Tohle byl ten úsek, kdy si rodiče s kočárkem mohou po náročném stoupání oddechnout. My zde v září potkali mladou rodinu s dvojkočárkem pro dvojčata. Takže ano, i s dvojčaty je stezka ke Körbersee možná, pokud jste fit.

Körbersee - Rakouská jezera

Finální úsek k jezeru Körbersee

Poslední část cesty vás zavede do malebného údolí, kde se nachází jezero Körbersee. Tato část trasy je zvláště krásná díky hustým lesům a rozkvetlým horským loukám, které ji lemují. Po přibližně 30 minutách chůze od jezera Kalbelesee dojdete k samotnému jezeru Körbersee.

My se samozřejmě zastavujeme a kocháme se na každém kroku, takže tyto oficiální časy značně prodlužujeme.  Průzračná voda  jezera a okolní přírodní scenérie vám poskytnou zasloužený odpočinek a nezapomenutelné výhledy. Pokud není uvedeno jinak, je možné se v jezeře koupat.

Körbersee - Rakouská jezera

Körbersee – Rakouská jezera

Körbersee Hotel - Rakouská jezera

Celkový čas a délka trasy

Celkově cesta od parkoviště Hochtannbergpass kolem jezera Kalbelesee k jezeru Körbersee trvá přibližně 1,5 až 3 hodiny, v závislosti na vašem tempu a zastávkách. Trasa je vhodná pro většinu turistů, včetně rodin s dětmi, díky své relativně mírné náročnosti a dobře značeným stezkám.


Závěrem

Tento výlet vám nabídne jedinečnou příležitost prozkoumat dvě nádherná horská jezera a užít si přírodu v jedné z nejkrásnějších oblastí Rakouska.

Körbersee - Rakouská jezera

Körbersee – Rakouská jezera

Jezero Körbersee, skryté v malebném regionu Vorarlbersko v Rakousku, je jedním z těch tajemných míst, která čekají na to, až je objevíte. Pro milovníky přírody, turisty a dobrodruhy nabízí toto jezero nezapomenutelné zážitky, od klidných procházek po divokou přírodu až po dobrodružné výpravy po horských stezkách. Nezapomeňte si s sebou vzít pohodlné a funkční oblečení včetně kvalitních bot pro horskou turistiku. Pojištění na hory do Rakouska by pro vás mělo být taktéž samozřejmostí.

Pamatujte, že jste v chráněné přírodní oblasti. Dodržujte všechny pokyny a pravidla, aby byla zachována krása tohoto místa i pro další generace. Děkujeme, že respektujete místní faunu a flóru a že si své odpadky od svačin odnášíte s sebou.


Mohlo by vás také zajímat: