Attersee: rakouské jezero plné zážitků

 

Attersee je považováno za jedno z nejkrásnějších jezer Rakouska a i díky naší vlastní zkušenosti s tímto výrokem nelze nesouhlasit. To, že je Rakousko známé pro svou malebnou krajinu, čistá jezera a majestátní hory již nikoho jistě nepřekvapí, ale co by vás mělo zajímat, je fakt, že u Attersee na vás čeká vše zmíněné a ještě mnohem víc. Nechte se inspirovat našim dnešním tipem na výlet i dovolenou:

Jezero Attersee

Attersee se nachází v oblasti Solné komory v Horním Rakousku, přičemž z Českých Budějovic jsme tu přibližně za 2 hodiny, a tak se návštěva jezera nabízí i jako jednodenní výlet. Dozajista je skvostem, který láká turisty během celého roku. Nejvíce návštěvníků však Attersee přivítá každoročně v letní sezóně. Těšit se můžete na nezapomenutelné zážitky, ať už se sem vypravujete sami, v páru či jako rodina s dětmi. Nezáleží na tom, zda hledáte klid a relaxaci, dobrodružství a sportovní aktivity, to své si zde najde doslova každý.

Attersee - Rakouská jezera

Attersee – Rakouská jezera


Ubytování

>> AKČNÍ UBYTOVÁNÍ U ATTERSEE SI REZERVUJTE ZDE <<

Attersee ubytování


Náš nejnovější tip: 

Ubytujte se ve 4* hotelu, ve kterém se snoubí rakouská tradice s moderními prvky. Užijte si krásné wellness centrum i soukromou pláž u jezera. Doporučujeme nevynechat ani oceněnou místní restauraci, kam si zajděte na večeři.

>> OVĚŘIT VOLNÉ TERMÍNY A REZERVOVAT POBYT << 

Boutique Hotel Aichinger

Boutique Hotel Aichinger

 


V oblasti kolem Attersee najdete širokou škálu ubytovacích možností. Od luxusních hotelů a rodinných penzionů až po kempování přímo u jezera. Pro ty, kteří hledají unikátní zážitek, jsou k dispozici i pronájmy historických chalup nebo moderních apartmánů s výhledem na jezero.

Nechte se inspirovat našim oblíbeným ubytováním, kterému jsme pro velký zájem z vaší strany věnovali samostatný příspěvek: 

>> UBYTOVÁNÍ U ATTERSEE VE 4* HOTELU S VLASTNÍ PLÁŽÍ << 

Ubytování u Attersee - Hotel Stadler am Attersee

 


Geografie

Attersee je největší jezero v Horním Rakousku a třetí největší v celém Rakousku s plochou 47 km² a maximální hloubkou cca 171  metrů, čímž si zasluhuje ocenění mezi potápěči, kteří se k jezeru rádi a opakovaně vypravují za jezerním potápěním. Teplota vody v letních měsících dosahuje příjemných 25 st. C.

Attersee - Rakouská jezera

Attersee – Rakouská jezera

Leží v nadmořské výšce 468 metrů a je obklopeno malebnými vesnicemi a městy, jako jsou např. Steinbach am Attersee, Seewalchen či Attersee am Attersee, Unterach a další. Jezero je napájeno několika řekami, např. Seeache vedoucí od Mondsee a potoky, přičemž mezi hlavními je řeka Ager.

Co dělat u Attersee?

Attersee je ideálním místem pro různé typy aktivit. Zde je několik tipů, co můžete u jezera podniknout:

  1. Vodní sporty: jezero je oblíbeným místem pro plavání, windsurfing, kitesurfing a jachting. Díky čisté vodě a příznivým větrným podmínkám je jezero vyhledávaným cílem pro milovníky vodních sportů.
  2. Turistika a cyklistika: Kolem jezera vede řada turistických a cyklistických tras. Jedna z nejoblíbenějších je trasa kolem jezera, která nabízí nádherné výhledy a možnost zastavit se v místních vesnicích a restauracích. S malými dětmi doporučujeme zvážit, jakou trasu cyklostezky si vyberete. Některé úseky vedou po silnicích a nejsou vhodné pro malé děti. Stejně tak si dobře naplánujte, jak náročné jsou treky a ferraty, které chcete projít. Věříme, že si zde každý najde tu svou trasu, přesně dle svých fyzických možností.
  3. Potápění: Jak už jsme zmiňovali výše, Attersee je známé svou vynikající viditelností pod vodou, což ho činí ideálním místem pro potápění. Pod hladinou můžete objevit podvodní skály a bohatý vodní život – faunu i floru. Od našich čtenářů máme aktuální informace, že se k Attersee přesunula většina potápěčů, kteří se dříve potápěli u Gosausee, u kterého je nižší hladina vody problémem poslední doby.
  4. Kulturní zážitky: Navštivte místní muzea, historické památky a festivaly. V létě se zde koná řada kulturních akcí, jako jsou koncerty a tradiční rakouské slavnosti. Stručně se dá říci, že v letní sezóně je každý víkend spousta akcí, kterých se můžete účastnit.
  5. Relaxace a wellness: Pokud hledáte klid a odpočinek, můžete využít místních wellness center a lázní, které nabízejí různé relaxační procedury s výhledem na jezero. Pokud hledáte místo pro romantický víkend, doporučujeme vybírat mezi luxusními wellness hotely. Na jeden konkrétní jsme vám dali tip výše.
Attersee - Rakouská jezera

Attersee – Rakouská jezera

Gastronomie

Gastronomie kolem Attersee je bohatá na tradiční rakouské pokrmy. Místní restaurace nabízejí čerstvé ryby z jezera, jako je pstruh či  siven, a také další rakouské speciality jako Wiener Schnitzel nebo Tafelspitz. Pokrm, který proslavil císař František I. a je i našim oblíbeným jídlem, které si v Rakousku dáváme. Nezapomeňte ochutnat i místní vína a piva, věříme, že si některé dovezete jako suvenýr i domů.

Mohlo by se vám hodit:

Nejlepší čas k návštěvě Attersee je od května do září, kdy je počasí nejpříznivější pro venkovní aktivity. Nejbližší větší město je Salzburg, kam doporučujeme vydat se na výlet. Místní turistická centra poskytují mapy a informace o aktuálních akcích a možnostech dalších výletů. Navštívit můžete i další jezera v okolí. Nechte se inspirovat našimi dalšími tipy:

Závěr

Jezero je skvělým místem pro všechny dovolenkáře, kteří chtějí zažít krásy rakouské přírody, bohatý kulturní program a širokou škálu sportovních aktivit. Ať už plánujete aktivní dovolenou nebo klidný odpočinek u vody, Attersee vás jistě nezklame. Přijeďte objevit tento malebný kousek Rakouska a vytvořte si nezapomenutelné vzpomínky. Osobně se k jezeru vypravujeme kdykoliv během roku a věříme, že si tohle místo získá i vás.