Wolfgangsee: rakouské jezero s lázeňskou atmosférou

 

Jezero Wolfgangsee je považováno za jedno z nejhezčích rakouských jezer vůbec. V rámci Solné komory je jednoznačně nejznámější a díky své poloze, jen 15 minut autem vzdálené od lázeňského města Bad Ischl, je zde patrná i lázeňská atmosféra. Vždyť spousta lázeňských hostů volí pro své ubytování právě okolí Wolfgangsee. A naopak pro ty, kteří přijíždějí na víkendy či delší dovolenou právě k jezeru, je příjemným výletem odpočinek v lázních Bad Ischl. Nedaleko to budete mít i na poznávací výlet do Salzburgu, který je od Wolfgangsee vzdálen cca 40 km.

— Ubytování u Wolfgangsee si porovnejte a rezervujte ZDE — 

Wolfgangsee, Rakousko

Wolfgangsee, Rakousko

Tyrkysové jezero Wolfgangsee je doslova přírodním rájem na rozhraní Horního Rakouska a Salcburska. V nadmořské výšce 548 m se o vodní plochu s rozlohou 12,4 kilomtrů čtverečních dělí tři města, Gilgen, Strobl a St. Wolfgang. Wolfgangsee však nenabízí dovolenou pouze u jezera. Majestátní kulisy mu zde propůjčují hory Schafberg, Falkenstein, Zwölfernhorn a největší náhorní rakouská plošina Postalm, které ho mezi sebou ochraňují jako jeden z nejkrásnějších pokladů v oblasti Solné komory.

Wolfgangsee, Rakousko

Wolfgangsee, Rakousko


Co dělat u Wolfgangsee?

Jezero Wolfgangsee je oblíbeným turistickým cílem již po mnoho desetiletí. Vždyť už i císař František Josef I. si tohle místo oblíbil a navštívil ho již v roce 1873. Na jeho počest zde paroplavební společnost Wolfgangsee Schiffahrt provozuje zrekonstruovaný parník nesoucí jeho jméno. Ve své flotile pak má dalších 6 motorových lodí, kterými můžete také poznávat jezero Wolfgangsee pohledem z paluby. Lodí se zde můžete projet od května do října, během adventu, Velikonoc a o víkendech. Kotviště, odkud lodě vyjíždí a kde mají zastávku jsou St. Gilgen – Fürberg – Ried/Falkenstein – Schafbergbahn – St. Wolfgang – Geschwendt/ parkoviště a Strobl.

Parník na jezeře Wolfgangsee

Parník na jezeře Wolfgangsee / photo credit: Salzburg AG

Parník na jezeře Wolfgangsee

Parník na jezeře Wolfgangsee / photo credit: Salzburg AG

Jezero Wolfgangsee nabízí ideální podmínky především pro vaší letní dovolenou. Nadšeni budou milovníci vodních sportů, ale i pěších, především pak horských, výletů. Na své si přijdou cyklisté od začátečníků, kteří ocení nenáročné stezky kolem jezera, tak i náročnější sportovci, pro které se zde najde spousta horských tras s převýšením. Vyjeďte si například k jezeru Schwarzensee.

Wolfgangsee, Rakousko

Wolfgangsee, Rakousko

Wolfgangsee, Rakousko

Wolfgangsee, Rakousko

Příjemné jsou i procházky po dobře upravených stezkách téměř kolem celého jezera. Jezero nelze snadno obejít kolem dokola bez převýšení. Na jedné straně ho lemují skály a kopce. Doporučuji však vydat se sem na výlet a vychutnat si výhled na jezero. Oblíbené jsou i procházky po promenádě ve městech na jezeře. Pokud chcete zažít typickou atmosféru jezera Wolfgangsee, projděte se uličkami města St. Wolfgang a dopřejte si odpolední kávu a zákusek v některé z místních kaváren. Výhledy na jezero s kulisami zelené krajiny tuhle relaxační atmosféru jen doplňují.

Wolfgangsee, Rakousko

Wolfgangsee, Rakousko

Za hezkého počasí byste neměli vynechat výlet na horu Schafberg, kam vás do výšky 1782 m vyveze ze St. Wolfgangu jedna z nejstarších ozubených lanovek, která je v provozu již od roku 1893. Kromě dechberoucích výhledů na solnou komur a okolní horské velikány, které vás na hoře Schafberg čekají, si užijete jízdu po nejstrmější ozubené železnici v Rakousku. Starodávný červený vláček je oblíbenou atrakcí u návštěvníků všech věkových kategorií. Cesta trvá 40 minut a za tento čas zdolá výškový rozdíl 1190 m a ujete 5,85 kilometrů. Na vrchol vás historická lokomotiva vyveze od dubna do října.

Schafberg, Wolfgangsee

Schafberg, Wolfgangsee / photo credit: Salzburg AG

Lanovka na Schafberg, Wolfgangsee

Starodávná zubačka na vrchol Schafberg / photo credit: Salzburg AG

Lanovka na Schafberg, Wolfgangsee

Starodávná zubačka na vrchol Schafberg / photo credit: Salzburg AG

Dovolená u Wolfgangsee nabízí i další možnosti. Oblíbená je u jezera i gurmánská turistika. Však jen v okolí jezera si můžete pochutnat na tradičních pokrmech v cca 200 restauracích. Problém byste němeli mít ani s nalezením ubytování. Na veřejných plážích se platí poplatek okolo 4-10 EUR. Pokud se ubytujete v hotelu přímo u pobřeží, dostane se vám mmj i výhody bezplatného užívání soukromé pláže. Hodně hotelů má i vlastní molo a půjčuje své soukromé loďky či šlapadla. Počítejte však s tím, že ubytování u Wolfgangsee s přímým výhledem na jezero a soukromou pláží bývají rezervované dlouhé týdny až měsíce dopředu. Oblíbený je i místní kemp, kde si můžete v letní sezóně postavit stan, nebo si pronajmout místo pro své obytné auto. 


Ubytování u Wolfgangsee

Ubytování u WolfgangseeVybrali jsme pro vás

>> Pro více informací a rezervaci ubytování rozklikněte náhled hotelu <<

Hotel Seehang GarniHotel Peter WolfgangseeSeehaus Familie LeiderSunset Wing Club made by Scalaria


Rezervace jízdenek na Wolfgangsee Schifffahrt a Schafbergbahn na 5Schaetze.at: 

5Schaetze.at

5Schaetze.at

 

Wolfgangsee Schifffahrt

5Schaetze.at

Wolfgangsee Schifffahrt /5schaetze.at

Kompletní informace o jízdním plánu a aktuálních cenách s možností rezervace na 5Schaetze.at

 


Mohlo by vás také zajímat