Výlet k jezeru Almsee Filzmoos

 

Výlet k jezeru Almsee Filzmoos můžete pojmout jako doplňkový při dovolené v oblasti Schladming – Dachstein, nebo se sem klidně vypravit jen na jednodenní výlet, pokud jste z okolí Českých Budějovic, stejně jako my. Představte si idylickou krajinu, hory pokryté zelení, od podzimu do jara sněhem, krásné jezero s křišťálově čistou vodou a malebnou vesničku, kde vás vítá vůně místních specialit. Vše toto a mnohem více si můžete užít na letním výletě do Filzmoos a k jezeru Almsee Filzmoos. Tento klenot rakouských Alp je vzdálený jen něco málo přes 300 km od Českých Budějovic, což ještě považujeme za ideální i na jednodenní výlet.

Almsee Filzmoos

Almsee Filzmoos


Nenechte se zmýlit! Není Almsee jako Almsee. Pokud se mluví o jezeře s tímto názvem, má se většinou na mysli námi oblíbené jezero nedaleko Grünau im Almtal, o kterém si můžete z našeho reportu přečíst zde:


Z Českých Budějovic se na místo dostanete nejlépe po dálnici A7. Cesta vás zavede přes Linz a Bad Ischl až do Filzmoos. Po cestě můžete obdivovat i další nádhernou rakouskou krajinu. Z Filzmoos vás navigace povede na panoramatickou – placenou cestu (5 EUR/ auto ve 2020) , vedoucí až na parkoviště u Oberhofalmen, nedaleko malebného horského jezera Almsee.


Almsee Filzmoos

Jezero Almsee leží v srdci oblasti Filzmoos a nabízí ideální podmínky pro pikniky nebo jen odpočinek u břehu. Kousek od jezera naleznete také kapli Maria am Steineggl, která tuto rakouskou krajinnou pohádku dotváří k dokonalosti. Tato malebná stavba z 18. století se tyčí na skalním výběžku a nabízí nezapomenutelný výhled na okolní krajinu. Často zde natrefíte i na pořádající tradiční svatby.

Almsee Filzmoos

Almsee Filzmoos


Za ideální považujeme vydat se k jezeru za ranních slunečních dní, kdy se v Almsee Filzmoos zrcadlí vrcholky hor. Leckdo by si zrcadlící Grosse Bischofsmütze (2458 nm) mohl splést s Dachsteinem. Za tím se však vypravte spíš na druhou stranu, k jezerům Gosauseen, o kterých si můžete v našem reportu přečíst zde:


Filzmoos je malebná horská vesnice, která je známá svými přátelskými obyvateli a vynikající kuchyní. V místních restauracích si můžete vychutnat tradiční rakouské speciality jako jsou Wiener Schnitzel, Kaiserschmarrn nebo Apfelstrudel. Vřele doporučujeme zastavit se v OBERHOFALM , kde budete mít možnost ochutnat ty nejlepší tradiční rakouské pokrmy v autentickém horském prostředí. Oficiální stránky Oberhofalmu naleznete zde: www.oberhofalm.at

Oberhofalm

Oberhofalm.at

Oberhofalm

Oberhofalm.at

Pro milovníky přírody a outdoorových aktivit nabízí okolí Almsee Filzmoos mnoho možností. Můžete se vydat na turistické trasy různých náročností, vyzkoušet si horskou cyklistiku nebo si jen vychutnat klid a pohodu v nádherné alpské krajině.

Kaple Maria am Steineggl u Oberhofalm

Kaple Maria am Steineggl u Oberhofalm.at

Ať už hledáte aktivní dovolenou plnou sportu, nebo klidný výlet za poznáním a relaxací, Filzmoos a jezero Almsee vám to všechno nabídnou. Tak neváhejte a vydejte se na tuto nezapomenutelnou cestu!


Ubytování ve Filzmoos


Letní výlety z Filzmoos:

  • Návštěva Dachsteinu: Jeden z nejkrásnějších vrcholů Rakouska se nachází jen několik kilometrů od Filzmoos. Můžete se vydat na túru nebo využít lanovku.
  • Na kole k pohádkovému jezeru Jägersee: Pohodová rodinná trasa vede z Klainarlu k Jägersee (cca 10 km s převýšením 100 m), kde vás zve k posezení slunečná terasa u Gasthaus Jägersee – o tomto jezeře bude jeden z příštích příspěvků
  • Rodinný výlet do Wild & Adventure Park Ferleiten Možnost pozorovat různá zvířata v jejich přirozeném prostředí. Ideální pro rodiny s dětmi
  • Termální lázně Therme Amadé: Pokud máte rádi více komfortu, můžete si užít koupání v těchto moderních termálních lázních, které nabízí jak venkovní, tak vnitřní bazény. Ideální tip i pro zatažené dny během dovolené.
  • Přírodní koupaliště Flachau: Pokud preferujete přírodní koupání, toto místo je pro vás jako stvořené. K dispozici je velký rybník s písčitou pláží a travnatými plochami pro relaxaci.
  • Jezero Spiegelsee: Jezero je známé svou klidnou atmosférou a nádhernými výhledy na okolní hory. Tip na tento výlet jsme s vámi sdíleli již dříve:

Ubytování ve Filzmoos

>> Porovnat akční nabídky ubytování ve Filzmoos <<


Naše tipy: 

Luxusní  4* horský resort s vlastním wellness centrem a venkovním bazénem 

Landhotel Alpenhof Filzmoos 4*

Ubytování ve Filzmoos


Auszeit Filzmoos 3*

Ubytování ve FilzmoosMohlo by vás také zajímat: