Výlet na jezero Almsee

 

Ať už vás rakouské jezero Almsee naláká pouze na jednodenní výlet, nebo si v oblasti Almtal naplánujete rovnou delší dovolenou, jedno je jasné. Čekají vás nezapomenutelné chvíle v doslova nedotčené přírodě. Nečekejte veřejná koupaliště, ani luxusní resorty. Jezero Almsee a přilehlá oblast je totiž od 60. let 20. století zapsaná jako chráněná krajinná oblast a i díky tomu si stále zachovává svůj přírodní ráz a odolává moderním turistickým zástavbách.

Akční ubytování v Grünau im Almtal – Almsee 

Almsee

Almsee / photo credit: Rakouská jezera

Jezero Almsee

Cesta a parkování u Almsee 

Cesta k jezeru Almsee vám bude z Českých Budějovic trvat do cca 2, 5 hodiny autem. Trasa vede tradičně přes Linz a v počátku bude kopírovat cestu k Traunsee, ne však dlouho. Čeká vás zde romantická cesta vedoucí údolím Almtal přes městečko Grünau im Almtal. Jakmile minete tuhle obec, která je i oblíbeným výchozím bodem pro výlety do okolí, budete projíždět oblastí, jež vám bude připomínat spíš přírodní park než standardní silnici. Pro rodiny s dětmi je zajímavým tipem na výlet i návštěva Wild Parku, kolem kterého budete projíždět. Další oblíbenou zastávkou na cestě k Almsee jsou jezera Ödseen, o kterých si přečtete v tomto příspěvku.  

Parkování u Almsee, Rakouská jezera

Parkování u Almsee / photo credit: Rakouská jezera

Po dalších pár minutách cesty vás bude vítat jezero Almsee, prozatím však jen v ukazatelích. První parkování u Almsee je hned na začátku. Nenechte se odradit, pokud bude plné a auta budou parkovat podél cesty. Po cestě vás čekají ještě další dvě oficiální parkování, příčemž na tom hlavním, na konci jezera, je cca 100 míst. Na parkovištích jsou bezplatné toalety.  Pro okružní cestu kolem jezera doporučujeme však volit hned první parkoviště. Jednak nepůjdete procházku v davu turistů jako od zadního a jednak se nám líbí začínat výlet tímto směrem. Samozřejmě je ale jen na vás, které místo zvolíte jako výchozí bod vašeho výletu.

Parkování u Almsee

Občerstvení u hlavního parkoviště, Almsee / photo credit: Rakouská jezera

Gasthof Seehaus, ubytování u Almsee

Gasthof Seehaus Almsee / photo credit: Rakouská jezera

Pokud se necháte inspirovat naším tipem, po zaparkování auta se vydáte rovnou skrz malou lávku a okružní procházku kolem jezera Almsee začnete rovnou na druhém břehu. Pokud začínáte vaši procházku v dopoledních hodinách, budete mít slunce na dobré straně na focení i pro zážitek z cesty.

Parkování u Almsee

Parkování u Almsee – cesta od prvního parkoviště / photo credit: Rakouská jezera

Almsee

Almsee / photo credit: Rakouská jezera

Almsee

Almsee / photo credit: Rakouská jezera

Jezero Almsee

Pohádkové jezero Almsee je mnohými nazývano pokladem mezi rakouskými jezery. Není tomu však jen díky odstínům modré a smaragdové, kterými se tohle netradičně mělké jezero pyšní. Je to i díky tomu, že zde nalezneme mnoho druhů divokého ptactva a jiných vzácných zástupců z fauny i flory, které jsou na zbylém území Horního Rakouska považované za vyhynulé. To, že je jezero Almsee bohaté i na ryby, se přesvědčíte hned na začátku u lávky, kde se to jen hemží pstruhy. Není ani divu, že je Almsee považováno také za eldorádo pro milovníky muškaření. Za denní poplatek cca 100 EUR vám vaše záliba bude na jezeře umožněna. Více informací získáte v informačním turistickém centru v Grünau im Almtal.

Jezero Almsee

Almsee / photo credit: Rakouská jezera

Almsee

Almsee / photo credit: Rakouská jezera

Parkování u Almsee

Parkování u Almsee – cesta od hlavního parkoviště / photo credit: Rakouská jezera

Jezero Almsee je cca 2, 3 kilometru dlouhé a 700 metrů široké. Hloubka jezera se udává v necelých 5 metrech. Kolem celého vede dobře udržovaná stezka a až na několik míst zde projedete bez problémů s teréním kočárkem. V několika místech však počítejte s menším stoupáním a nerovným terénem. Do jezera vtéká nespočet horských pramenů a divokých říček a jeho teplota dosahuje v nadmořské výšce 589 m.n.m. okolo 14- 17 stupňů, během letních měsíců.

Almsee

Almsee / photo credit: Rakouská jezera

Almsee

Almsee / photo credit: Rakouská jezera

Jezero Almsee sice neprovozuje žádné oficiální koupaliště, ale pokud se sem vypravíte i s plavkami, naskytá se vám hned několik možností, kde se po cestě svlažit v příjemné a čisté vodě. Za hlavní pláž se považuje místo, které je vzdálené cca 10 minut pěšky od zadního parkoviště. V hlavní letní sezóně počítejte s tím, že zde rozhodně nebudete sami. Pokud dorazíte k jezeru dostatečně včas, případně v pozdějších odpoledních hodinách, po cestě si můžete „zabrat“ některou z romantických zátok. Některé disponují dokonce i dřevěnými lavičkami. Každopádně ať tak, či onak, k uspořádání malého soukromého pikniku vás zde bude lákat nejedno místo na pobřeží Almsee.

Almsee

Almsee / photo credit: Rakouská jezera

Almsee

Almsee / photo credit: Rakouská jezera

Kolem Almsee se nabízí kromě klasické okružní procházky i několik náročnějších výšlapů. Některé vyhlídky je možné absolvovat přímo v rámci okružního výletu. Doporučujeme kvalitní obuv a vysoké nadkolenky, pokud se budete prodírat vysokým borůvčím a chroštím.

Almsee

Jezero Almsee / photo credit: Rakouská jezera

Jakmile vám vyhládne a vlastní piknik s sebou mít sbalený nebudete, vydejte se na obědové menu do Gasthof Seehaus, který objevíte hned u hlavního parkoviště na konci jezera. V hlavní sezóně nabízí vždy jedno cenově zvýhodněné menu okolo 12 EUR. Seehaus nabízí i několik míst k ubytování u Almsee.

Ubytování u Almsee

Ubytování u Almsee se nabízí jen několik a i díky tomu je právě tato oblast oblíbenou destinací pro milovníky čisté přírody a klidu. Za oblíbený výchozí bod pro výlety v oblasti Almtal se dále považuje městečko Grünau im Almtal, pokud bude ubytování u Almsee obsazené. Hodně turistů sem přijíždí na denní výlety i od jezera Traunsee, kdy jsou ubytovaní v Gmunden.

Ověřené a cenově dostupné ubytování v Grünau im Almtal rezervujte zde:


Ubytování v Grünau im Almtal

 

 

> Najít a rezervovat ubytování v Grünau im Almtal ZDE

 

Ubytování u Almsee

 


Mohlo by vás také zajímat: