Rifflsee: 3 tipy na výlet

 

Rifflsee je nejvýše položeným jezerem v Rakousku. Fascinující horská podívaná na vás čeká ve 2232 metrech a k jezeru vás pohodlně z údolí vyveze stejnojmenná lanovka Rifflseebahn. Že vám tohle jezero a lyžařské středisko Rifflsee nic neříká? A co takhle ledovec Pitztal?

> AKČNÍ UBYTOVÁNÍ V PITZTAL < 

Rifflsee / Rakouská jezera

Rifflsee / Rakouská jezera

Z jehož údolí se k horskému jezeru dostanete? Jak správně tušíte, dnešní tip není ideální pro jednodenní výlety z Čech, zato se však můžete těšit na romantickou dovolenou, kterou jednoduše spojíte s výletem na ledovec Pitztal, i s návštěvou jednoho z nejhezčích wellness center v Rakousku. Do Aqua Dome v Längenfeldu dojedete z údolí Pitztal maximálně do hodiny autem (podle toho, kde budete ubytovaní). Vraťme se ale nejdříve k Rifflsee.


Ubytujte se přímo u lanovky pod Rifflsee:

Hotel Vier Jahreszeiten

Rifflsee / Rakouská jezera

Rifflsee

Horské jezero Rifflsee nabízí dechberoucí podívanou pro všechny své návštěvníky. Nezáleží na tom, zda jste rekreační turisté, nebo zda dáváte přednost náročnějším, vysokohorským trekům. Na své si zde přijde opravdu každý, a to včetně rodin s dětmi. Tahle fascinující podívaná na ledově modré jezero Rifflsee je vám k dispozici ve výšce 2232 m a snadno se sem dopravíte již zmiňovanou 6místnou gondolou  Rifflseebahn z údolí Pitztal, jež vás do 2300 m vyveze za pár minut. Zaparkovat vám tak stačí v údolí Pitztal, ve vesnici Mandarfen (1682 m).

Rifflsee, pohled na Mittagskogel

Rifflsee, pohled na Mittagskogel / Foto: Bernhard Fueruter

Jakmile vás lanovka vyveze do horní stanice, máte hned několik možností, jak zde strávíte svůj čas. Podle ukazatelů si můžete vybrat některý z převážně středně těžkých treků. Z mnoha tras se vám tak nabídne úchvatná podívaná právě na jezero Rifflsee, ale okouzlovat se nechte i okolními vrcholky směrem k areálu Pitztal. Pokud jste se sem vypravili pouze na příjemnou procházku, vystačíte si i s krátkou trasou k jezeru. Pokud si však myslíte, že pohled na jezero s okolními vrcholky je vše, co zde můžete zažít, pak se mýlíte.

Rifflsee / Rakouská jezera

Rifflsee / Rakouská jezera

Již od roku 2017 totiž středisko Rifflsee získalo novou atrakci, na kterou láká své návštěvníky právě v období letních měsíců. Na jezeře Rifflsee se totiž můžete nechat svézt na stylovém dřevěném raftu. Za hezkého počasí, v době od 1.7. do 3.10. ve 13:30 se tak nechte okouzlovat místní horskou atmosférou a užijte si některý z připravovaných drinků při své jízdě.

  • jezero Rifflsee je 995 m dlouhé a 393 m široké
  • maximální hloubka byla naměřena ve 24 m, přičemž ta průměrná je 11 m
  • doba jízdy na raftu: cca 45 minut
  • cena jízdy na raftu: 13 EUR / 8 EUR (ceny 2021)
  • dřevěný vor vyráží pouze za příznivého počasí
Dřevěný raft na Rifflsee / Rakouská jezera

Dřevěný raft na Rifflsee 

 

Dřevěný raft na Rifflsee / Rakouská jezera

Dřevěný raft na Rifflsee 

Jakmile vám vyhládne, zajděte si na něco dobrého do stylové restaurace Sunna Alm Restaurant, kterou jste míjeli již při výstupu z gondoly. Za hezkého počasí bude i samotné posezení v restauraci s panoramatickým výhledem do okolní horské přírody nezapomenutelným zážitkem.

Sunna Alm Restaurant Rifflsee

Sunna Alm Restaurant Rifflsee 

Ledovec Pitztal

Pitztal je nejmladším ledovcovým areálem v Tyrolsku. Rozprostírá se v nadmořské výšce mezi 1640 m až 3440 metry a nabízí svým návštěvníkům skvělé podmínky k lyžování od září do května. Těšit se můžete na rozmanité sjezdovky všech obtížností, kde si to pravé pro sebe najdou jak úplní začátečníci, tak i pokročilí lyžaři a snowboardisti, pro které je zde připravován i oblíbený Fun Park. Kromě 44 kilometrů kvalitních a upravovaných sjezdovek se příznivci radovánek v prašanu mohou vydat na ledovec Taschaferner, nebo si užít 1.5 km sjezd z hory Mittagskogel do údolí.

Ledovec Pitztal / Rakouská jezera

Ledovec Pitztal / Rakouská jezera

Impozantní ledovec Pitztal vám nabízí dechberoucí výhledy, ať už jste lyžaři a snowboardisti, nebo se sem vypravujete právě a jen za těmito výhledy. Na vrcholu Hinterer Brunnenkogel (nejvyšší bod celého arálu) naleznete opravdový skvost celého Pitztal areálu. V panoramatické kavárně Café 3440 si dopřejte přestávku s dobrou kávou a ochutnejte některý z místních lahodných dezertů. Za krásného počasí se vám naskytá panoramatický výhled na okolní horskou scenérii včetně vrcholu Wildspitze. Osobně můžeme potvrdit, že káva a zákusek z nejvýše položené kavárny v celém Rakousku chutná opravdu božsky.

Ledovec Pitztal / Rakouská jezera

Ledovec Pitztal / Rakouská jezera

  • začátek sezóny 18.9. 2021 – 8.5. 2022
  • skipass zakoupený pro Pitztal vám bude platit i na vedlejší areál Rifflsee
  • více informací získáte na oficiálních stránkách areálu:
    • www.pitztaler-gletscher.at

Zkušenosti z dovolené na ledovci Pitztal si můžete přečíst i zde: 

Wellness centrum Aqua Dome

Výlet do Wellness centra Aqua Dome je naší třešničkou na dnešním tipu pro vaši další dovolenou k rakouským jezerům. Pro dny, kdy vám horské počasí nehraje do karet a kdy se vám nechce trávit celý den na treku bez dechberoucích výhledů, se vám při dovolené v údolí Pitztal nabízí ideální varianta výletu. Wellness centrum Aqua Dome objevíte v nedaleké obci Längenfeld, směrem k dalšímu úžasnému středisku v Sölden.

Nemusíte však spoléhat ani na ošklivé počasí. Stačí když si ubytování v Pitztal naplánujete na více dní, abyste mohli stihnout všechny námi doporučované výlety a užili si tak vaší horskou dovolenou na maximum včetně jednodenního odpočinku v lázních.

Podzim v Aqua Dome Längenfeld

Podzim v Aqua Dome Längenfeld 

Aqua Dome Längenfeld / Rakouská jezera

Aqua Dome Längenfeld – odpočinek s panoramatickým výhledem 

Lázně Aqua Dome jsou otevřené po celý rok a nabízí vám vodní a saunové vyžití na 2000 m2. Vybírat si můžete bazény a sauny ve vnitřních i vnějších prostorách areálu a ideální je, pokud si v Aqua Dome naplánujete celý den až do pozdních večerních hodin, kdy má wellness centrum také své nezaměnitelné kouzlo. Za poplatek si můžete i rezervovat své lehátko. Pokud vás neokouzlilo žádné ubytování v Pitztal, luxusní dovolenou si můžete rezervovat přímo i v Aqua Dome.

Večerní lázně Aqua Dome Längenfeld

Večerní lázně Aqua Dome Längenfeld 

Ubytování v Pitztal

Ubytování v Pitztal údolí není mnoho, ale zato se můžete těšit na stylové tradiční i moderní hotely, ve kterých ve většině případů nechybí ani samotné wellness centrum. Nechte se inspirovat námi léta ověřenými hotely a užijte si svou dovolenou v Pitztal a na Rifflsee v jakoukoliv roční dobu.

Pro Více informací a rezervaci klikněte na náhled ubytování: 


1. Hotel Vier Jahreszeiten blízko nástupní stanice na Rifflsee s vlastním wellness centrem

Ubytování v Pitztal


2. Alpine Resort Sportalm – vyzdvihujeme mj. výbornou kuchyni

Alpine Resort Sportalm


3. Doporučujeme Suite s výhledem na hory 

Hotel Gundolf

 


Mohlo by vás také zajímat: