Víkend u jezera Altausseer See

 

Naplánujte si jednodenní výlet k Altausseer See, nebo si v Altaussee užijte rovnou celý víkend. Věříme však, že ani při týdenní dovolené se v této horské oblasti nebudete nudit. Altausseer See patří k jedněm z nejúchvatnějších jezer v Solné komoře. Nejen díky křišťálově čistému jezeru, jehož voda má kvalitu téměř až pitné vody, vás bude okolí Altaussee okouzlovat. Čeká zde na vás horská krajina s majestátními horami, které jakoby ochraňují celé jezero Altausseer See. Místní krajina se zalíbila i tvůrcům Jamese Bonda, a proto si před výletem nezapomeňte pustit díl SPECTRE, který se v Rakousku natáčel hned na několika místech, např. i v lyžařském středisku Sölden.


— AKČNÍ UBYTOVÁNÍ U ALTAUSSEE —


 

Altaussee jezero, rakouská jezera

Altausseer See / foto: Rakouská jezera

Nechte se inspirovat naším dnešním tipem na výlet k rakouským jezerům a prožijte tak další nezapomenutelné zážitky v Rakousku.

Cesta a parkování v Altaussee

Cesta k Altaussee bude z jižních Čech přes České Budějovice kopírovat trasu k Hallstattu. Opět budeme projíždět kolem jezera Traunsee, kde se můžeme zastavit na svačinu, případně si udělat krátký výlet k pohádkovým horským jezerům Langbathseen na straně jedné a k jezeru Offensee na straně druhé. V tomto případě však nepojedeme až k Hallstattu, ale po cestě sledujeme ukazatele, které nás povedou přes město Bad Aussee. Zde bychom se již neměli ztratit. Parkování v Altaussee je placené, pokud nemáte objednané ubytování s bezplatným parkovištěm.V hlavní sezóně a obzvlášť o víkendech doporučujeme dorazit do Altaussee dostatečně brzy ráno.

Parkování v Altaussee

Parkování v Altaussee / foto: Rakouská jezera

Okolo poledních hodin se zde připravte na stejné zmatky a plná parkoviště, jako je tomu u nedalekého Hallstattu. Pokud se chcete projít i malebnou obcí kolem tradičních domků, zaparkujte hned na začátku. V případě, že to budete chtít mít co nejblíž k jezeru, pokračujte až k poslednímu velkému parkovišti, odkud se můžete rovnou vypravit na okružní procházku kolem Altausseer See. Úplně poslední parkování v Altaussee je u kostela před jedním z nejluxusnějších hotelů zde. Je to poze několik míst, spíše pro krátkodobé parkování. Dále již pokračuje slepá ulice, kam mají auta zákaz. My si však tuto cestu pamatujme, neboť se po ní vypravíme na naši dnešní procházku.


TIP na výlet od jezera Altausseer See


 

Altausseer See

Altausseer See / foto: Rakouská jezera

Altaussee – malebná obec i stejnojmenné jezero

Altaussee je obec, kde žije přibližně 1900 stálých obyvatel. Asi vás nepřekvapí, že spousta domů zde funguje jako malebné pensiony či provozují další služby pro turisty. Natrefíte zde na tradiční pekařství i obchůdky s rukodělními výrobky. Stejně tak zde můžete vybírat mezi několika výborně hodnocenými hotely. Však si také ubytování v Altuasse zvolil při natáčení i James Bond, který se ubytoval v pohádkovém hotelu Seevilla, přímo u jezera.

Altaussee, rakouská jezera

Altaussee / foto: Rakouská jezera

Altaussee, rakouská jezera

Altaussee / foto: Rakouská jezera

Stejnojmenné jezero Altausseer See, rozprostírající se na úpatí majestátního vrcholu Loser, urpostřed impozantní krajiny, vás bude lákat nejen k příjemným a nenáročným procházkám. V letních měsících dosahuje voda v jezeře příjemných 21- 24 stupňů C. a z pláží, které se kolem nachází, je spousta veřejná. Nenechte se však odradit přímo u pobřeží v Altaussee, které lemují převážně soukromé pláže hotelů a mola.

Altausseer See, rakouská jezera

Altausseer See / foto: Rakouská jezera

Altausseer See, rakouská jezera

Altausseer See / foto: Rakouská jezera

Jezero Altaussee má průměrnou hloubku 35 metrů, přičemž nejhlubší místo bylo naměřeno v 72 metrech. Na délku měří 3 kilometry a široké je cca 1 kilometr. Na severu a východě ho obklopují Totes Gebirge, které dodávají tomuto místu až mystickou atmosféru.

Výlet kolem Altausseer See

Výlet kolem Altausseer See / foto: Rakouská jezera

Výlet kolem Altausseer See

Pokud se vypravíte na výlet kolem Altausseer See pěšky, čeká vás nenářočná a příjemná procházka, na kterou se můžete vypravit i s dětmi v kočárku a s sebou se nemusíte bát vzít ani své psy. Vaše cesta může začít z obou stran, přičemž osobně doporučujeme vypravit se od parkoviště po levém břehu. Cestou můžete obdivovat tmavomodré zabarvení jezera, díky kterému je místními přezdívané za „Tmavomodrý kalamář“. To, že je voda v jezře křišťálově čistá oceníte především při koupání z jedné z místních veřejných pláží.

Altaussee, rakouská jezera

Altaussee / foto: Rakouská jezera

Altausseer See

Altausseer See / foto: Rakouská jezera

Při vaší procházce by vám neměla uniknout ani návštěva tajmené chaty z Jamese Bonda, z již zmiňovaného filmu SPECTRE. Jagdhaus Seewiese naleznete na druhém konci jezera a určitě ho neminete. V chatě je provozované tradiční občerstvení a počítejte s tím, že v hlavní sezóně zde bývá pro svoou popularitu poměrně rušno, možné jsou i rezervace předem na jejich stránkách. Co se týče dalšího vyžití na jezeře, můžete se svézt i místními loděmi, které operují v pravidelných linkách. Problém nebude ani se zapljčením malé loďky či šlapadla. Pokud holdujete rybaření, doporučujeme zajít do tamního infocentra pro povolenku.

Výlet kolem Altausseer See

Výlet kolem Altausseer See / foto: Rakouská jezera

Ubytování v Altaussee

Plánujete strávit u Altausseer See více dní? Doporučujeme rezervovat si ubytování v Altaussee, díky kterému se budete moct probouzet přímo u jezera a na spoustu procházek se tak budete moct vypravit pěšky, přičemž budete mít zajištěné parkování u hotelu a nebude nutné hledat volné místo na parkovištích. Rezervujte si tedy ubytování v Altaussee i s vlastním parkováním.

Ubytování v Altaussee

 

Ubytování v Altaussee

Ubytování v Altaussee, pro rezervaci hotelu klikněte na fotografii / foto: Rakouská jezera 

Pro více informací k rezervaci hotelů v Altaussee, včetně ubytování v hotelu, kde přespával i James Bond, přejděte na tento odkaz -> REZERVACE HOTELU V ALTAUSSEE

Mohlo by vás také zajímat: